kama spiewa.jpg

Bo wiosną najlepiej…!

Wiosna – nie tylko w kalendarzu, nie tylko za oknem. Wiosna na dobre wkroczyła do naszej szkoły, a my ją uczciliśmy, jak należy. Wszystko to dzięki konkursowi „Wiosną najlepiej z rodziną”, którego pomysłodawcą i organizatorem była nasza szkoła. Na prace plastyczne związane z wiosną, rodziną i ogólną życiowo-wiosenną radością czekaliśmy ponad miesiąc. Wyobraźcie sobie, że dostaliśmy ich aż 30 z czterech szkół! Wyłoniliśmy sześć, a z nich trzy wyróżnienia no i oczywiście trzy pierwsze miejsca. Taaak… nie było to łatwe, a nasz uczniowski głos był bardzo ważny. Sprzeczek było sporo, wszystkie prace były urocze! W tym miejscu serdecznie gratulujemy Kai Grygorczuk z SP 25 w Olsztynie, która zajęła I miejsce, Marcinowi Gromelskiemu (SP 25 w Olsztynie) za zajęcie II miejsca i Wojciechowi Blochowi za miejsce III (SP 25 w Olsztynie). Wyróżnienia trafiły do Hanny Maciejwskiej i Nadii Burliśnkiej ze SP w Zwierzewie oraz do Marii Borowskiej uczennicy SP nr 3 w Biskupcu. Pozostali uczestnicy dostali od nas pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 17 kwietnia. Goście dopisali, nawet musieliśmy dostawiać krzeseł! Był to dla nas dzień równie stresujący, jak dla laureatów. Postanowiliśmy, że gości należy ładnie przyjąć i powitać. No i się wpakowaliśmy… w niekończące się próby piosenek śpiewanych w chórze i solo, a także w recytacje wierszy. Emocje były spore, ale efekt świetny, bo goście serdecznie nas oklaskiwali. Po gali czekał na nas wszystkich pyszny poczęstunek. To był naprawdę fantastyczny dzień. Poznaliśmy nowych kolegów ze szkół w Olsztynie, Biskupcu, Barczewku i Zwierzewie, świetnie się bawiliśmy i wiosna zagościła w naszych sercach na dobre. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy, może przypadkiem, a może… chodzą głosy, że to nie ostatni konkurs organizowany przez naszą szkołę! ( ale na razie nikomu nie mówcie) J

Uczniowie klas I-III

 

 

 kama spiewa.jpg

 

 

 

 

 

bloch.jpg

 

 

 

 

 

 

 

mati.jpg

 

 

 

 

 

wystep dzieci.jpg

 

 

 

 

 

 

Szanowni Państwo… udało się!
Wyłoniliśmy zwycięzców konkursu „Wiosną najlepiej z rodziną”. Przepraszamy za dwudniowe opóźnienie, ale mieliśmy przejściową awarię .Wszystkie nadesłane prace, zachwyciły nas. Wyłonienie trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnień łatwe nie było. Wszyscy uczniowie, kadra pedagogiczna oraz pozostali pracownicy naszej Szkoły otrzymali jeden głos (żółtą karteczkę). Miejsce 1,2 i 3 przyznaliśmy pracom, które zdobyły najwięcej karteczek. Każdą kolejną pracę chcieliśmy w jakiś sposób nagrodzić, spory trwały długo, w efekcie wyróżniliśmy jeszcze trzy prace. Nazwiska laureatów ogłosimy na uroczystej gali, która odbędzie się 17 kwietnia 2018 o godzinie 13:30 (dojazd możliwy autobusem linii 107) i na którą już teraz zapraszamy Dyrektorów szkół, które podjęły się rywalizacji,  uczestników wraz z rodzicami i opiekunami autorów prac.

29497651_932489213582242_1505376012794331136_o.jpg

 

 

 

Międzyszkolny konkurs “Wiosną najlepiej z rodziną”!

Zbliża się termin rozstrzygnięcia konkursu. Jak już informowaliśmy do rywalizacji przystąpiło bardzo dużo uzdolnionych uczniów klas I-III. Dlatego decyzją dyrektora naszej szkoły werdykt zostanie ogłoszony po dwóch etapach eliminacji. Pierwszy etap odbył się właśnie dzisiaj. Fachowe jury w składzie wicedyrektor do spraw pedagogicznych , psycholog, nauczyciel z wykształceniem z zakresu sztuk plastycznych, długo debatowało, a nawet (musimy to zdradzić) spierało się, bo wybór był trudny. Niestety, niektóre prace nie były zgodne z regulaminem- były za małe. Te jednak, które weszły do ścisłego finału były zgodne z zasadami konkursu, odznaczały się niezwykłym ujęciem tematu, oryginalnością formy, ekspresyjnością i estetyką. Ich autorzy to ludzie pogodni, doceniający uroki wiosny i mający cudooooowne rodziny!
W ścisłym finale znalazły się prace:
– Kai Grygorczuk klasa III Sp 25 Olsztyn
– Nadii Burlińskiej Klasa I Sp Zwierzewo
– Marii Borowskiej klaa IIIb SP 3 Biskupiec
– Wojciecha Bloch klasa IIc SP 25 Olsztyn
– Marcina Gromelskiego klasa IId SP 25 Olsztyn
– Hanny Maciejewskiej klasa I SP Zwierzewo
Gratulujemy!
Ogłoszenie wyników 20 marca 2018 r. na stronie internetowej oraz facebooku naszej szkoły.

 

29315127_929329413898222_8490489327250309120_o.jpg