Szachy 1.png

 

Kącik szachowy w naszej szkole

 

 

Szachy 1.png

 

Masz ochotę na ciekawe spędzenie czasu w szkole?

Chcesz rozwinąć swoje umiejętności, odkryć nową pasję oraz dobrze się bawić? Masz taką możliwość!

Uczniowie naszej szkoły mogą nauczyć się gry w szachy. Szachy rozwijają umiejętności oraz dają możliwość ciekawego spędzenia czasu. Zasady są proste, a zapoznać się z nimi można w naszej świetlicy. Dzięki wiedzy i umiejętnościom Pani Ewy Karbownik.

 Trochę z historii szachów:

Szachy są grą o wielowiekowej tradycji. Nieznane jest dokładne miejsce pochodzenia gry; najprawdopodobniej są to Indie, ok. V-VI w. n.e. Prawdopodobnie stosowane obecnie zasady opracowali Persowie, skąd pochodzi nazwa – „szach” to przecież perski król. Inne hipotezy sytuują miejsce powstania gry na Chiny. Fonetycznie „szach mat” to po persku „król jest martwy”. Za najwcześniejszą formę gry zbliżonej do szachów uznać należy grę “szaturanga”z Indii (połowa V wieku), która w VI wieku w zmienionej postaci, jako gra “szatrang”, przeszła do Chin i do Persji gdzie powstała pierwsza książka opisująca zasady gry.

 

{phocagallery view=category|categoryid=25|limitstart=0|limitcount=0|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaydescription=0|displayimgrating=0}