DSC_0932 (Copy).JPG

 Uczestniczymy w programie “MegaMisja”. Koordynatorem programu jest nauczycielka świetlicy Pani Agnieszka Staniszewska. Dzięki MegaMisji uczymy się, miło spędzamy czas i dostajemy nagrody.

Aplikacja MegaMisja z Psotnikiem

         Bazując na postaciach z programu MegaMisja i ukochanym przez dzieci Psotniku, stworzyliśmy aplikację MegaMisja z Psotnikiem. Dzięki której wszystkie dzieci, mające dostęp do tabletu lub smartfonu w prosty i przyjazny sposób mogą dowiedzieć się jak weryfikować informacje, czym są prawa autorskie, co jest reklamą, a co kampanią społeczną. Poznają również podstawy bezpiecznego poruszania po sieci. Obszarów tematycznych jest aż 11 wszystkie, ukrywają się na mapie cyfrowego świata (który wy tak dobrze znacie z prowadzonych zajęć:)). Zabawie i nauce towarzyszy nasz uroczy Psotnik, którego przy okazji można karmić, głaskać, myć czy ubierać. Zadbaliśmy również o to by dzieci nie spędzały przed ekranem tabletu czy telefonu zbyt dużo czasu, po wyczerpaniu ustalonego limitu tj. 30 min Psotnik przypomina o tym że trzeba odpocząć. Jest, też quiz dzięki któremu rodzice wspólnie ze swoją pociechą mają pretekst do porozmawiania o różnych aktywnościach w sieci, poszukania informacji w zasobach Internetu, gdy nie znają odpowiedzi na pytanie. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i można ją pobrać zarówno na:

iOS: https://goo.gl/Pkj4v1

Android: https://goo.gl/RbWUSJ

Zachęcam do instalacji na waszych MegaMisyjnych tabletach oraz przekazywania tej wiadomości rodzicom dzieci w wieku 6-9 lat, aby przy tego narzędzia mogli wspólnie ze swoimi pociechami miło spędzić czas. Ucząc się przy okazji ważnych we współczesnym świecie kompetencji.

 

 

 

Uczestniczymy w programie “MegaMisja”. Koordynatorem programu jest nauczycielka świetlicy Pani Agnieszka Staniszewska. Dzięki MegaMisji uczymy się, miło spędzamy czas i dostajemy nagrody.

 

https://platforma.megamisja.pl/katalog-relacji/645

 

 

 

DSC_0932 (Copy).JPG

 

 

 

DSC_0940 (Copy).JPG