Co się działo przed Świętami?

 

 

 

Co się działo przed Świętami?
Okres przedświąteczny był dla nas bardzo pracowity i miły. Ale zacznijmy od początku, czyli od połowy listopada, bo wtedy zaczęły się próby do jasełek. Ćwiczyliśmy regularnie, kilka razy w tygodniu. W przedstawienie zaangażowane były wszystkie 3 klasy i nieskromnie stwierdzimy, że efekt był genialny. Wszystko poszło po naszej myśli. Nasze panie nauczycielki też odetchnęły z ulgą . 4 grudnia wybraliśmy się na poszukiwania choinki do Nadleśnictwa Kudypy. Pertraktacje, które drzewko wybrać trwały długo, ale z lasu wyszliśmy z dwoma najładniejszymi świerkami. Następnego dnia pisaliśmy klasowe, pięknie ozdobione listy do św. Mikołaja. Po dwóch tygodniach dostaliśmy odpowiedź prosto z Laponii! W międzyczasie nasza szkoła zorganizowała konkurs rodzinny na ozdobę bożonarodzeniową. Okazało się, że wśród nas są prawdziwi artyści. Z pewnego źródła wiemy, że jury miało wielki problem z przyznaniem trzech pierwszych miejsc, bo każda ozdoba zasługiwała na pierwsze miejsce. 19 grudnia, niczego nieświadomi poszliśmy jak zwykle na wychowanie fizyczne. Nie była to jednak zwykła lekcja, bo odwiedził nas… Mikołaj! I co się stało??? Wszyscy dostaliśmy prezenty (od tej pory nasze panie nauczycielki nie miały wątpliwości, że grzeczne z nas dzieci ). Uff… jak widzicie, był to naprawdę intensywny czas. Podejrzewamy, że za rok będzie jeszcze ciekawiej.
Młodzi Redaktorzy klas 1-3

 

 


Wystawa „Na zdrowie”.
Żyjemy na tym świecie już ładnych kilka lat, ale nie przypuszczaliśmy, że trafimy kiedyś na wystawę ,na której można wszystkiego dotykać. Tak się stało 20 grudnia w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Podczas wystawy „Na zdrowie” zajrzeliśmy w głąb ludzkiego mózgu (ależ niesamowity to twór!), wysłuchaliśmy głosu serca, poskładaliśmy człowieka w całość (najtrudniej było umocować nerki i wątrobę, niektórym też wypadały z rąk gałki oczne…), zobaczyliśmy, jak wygląda człowiek prześwietlony przez rentgen. Fascynująca była nauka pierwszej pomocy, choć nie każdy odważył się reanimować pana fantoma. Dowiedzieliśmy się, jakie błędy żywieniowe popełniamy i poznaliśmy pojęcie kalorii. Podczas wystawy okazało się także, że możemy sprawdzić, jak będzie wyglądać nasza twarz za 10, 20 i 30 lat. Efekty były takie, że pokładaliśmy się ze śmiechu, choć nasze panie nauczycielki trochę mniej (ciekawe dlaczego?). Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś wrócimy do Parku Naukowo-Technologicznego, bo czas tam spędzony był przyjemny i naprawdę pożyteczny.
Młodzi Redaktorzy klas 1-3

 

 

 

Zdrowe zęby to podstawa.
Zawsze wiedzieliśmy, że higiena jamy ustnej, czyli w skrócie – mycie zębów, to ważna rzecz. W domu przypominają nam o tym rodzice, a w szkole… oczywiście nasze panie nauczycielki. Temat jest poważny, również dlatego, że nasza szkoła postanowiła wziąć udział w programie „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. 11 grudnia pani higienistka pokazała nam ciekawy eksperyment dowodzący, jak ważny w dbaniu o zęby jest fluor. Wystarczy wziąć dwie kredy, ale tylko jedną z nich posmarować pastą do zębów z fluorem. Kredy wkładamy do kubeczków z octem. Wiecie co się stanie dalej?… Szczerze polecamy ten eksperyment wszystkim niedowiarkom i tym, którzy nie słyszeli piosenki Fasolek „Myję zęby, bo wiem dobrze o tym – kto ich nie myje, ten ma kłopoty!”.
Młodzi Redaktorzy klas 1-3