Na terenie placówki organizowane są zupełnie bezpłatne zajęcia: logopedyczne, fizjoterapeutyczne, integracji sensorycznej, socjoterapii i zajęcia wynikające z realizacji podstawy programowej: religii, języka angielskiego, muzyki, a także zajęcia w ramach WWRD (wczesnego wspierania rozwoju dziecka).

Organizujemy naszym Milusińskim edukacyjne wycieczki, projekty o charakterze artystycznym i stymulującym rozwój, m.in.:

• udział w konkursach miejskich i krajowych
  • zajęcia plastyczne i ogólno artystyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych i materiałów
  • zajęcia z książką
  • zajęcia teatralne w naszym przedszkolnym teatrzyku z pacynkami i kukiełkami
  • zajęcia kulinarne
  • zajęcia relaksacyjne i wyciszające (z bogatym zestawem pomocy dydaktycznych)
  • profilaktyczne badania lekarskie (konsultacje specjalistów)
  • wspólne świętowanie z dzieckiem urodzin w grupie.

Prowadzone są teczki przedszkolaka, w których zawarte są jego wszystkie prace. W Szkole Razem wspólnie obchodzimy święta i różne uroczystości, organizujemy zabawy integracyjne z rodzicami – “Festyn Rodzinny”, występy z okazji “Dnia Babci i Dziadka”, “Dnia Mamy i Taty”, imprezy przedszkolne z okazji “Dnia Dziecka” .

W naszych ramach czasowych przewidzieliśmy również:

• Wycieczki do teatru,
  • Gościnny występy teatru kukiełkowego w Przedszkolu,
  • Spotkania z ciekawymi osobami, prezentującymi różne zawody,
  • Wycieczki tematyczne (odwiedziny u małych i dużych zwierząt w Muzeum Przyrody, poznawanie ciekawych roślin w Arboretum, zapoznawanie z architekturą miasta),
  • Specjalne atrakcje dla dzieci – wyjścia np. do muzeum, teatru, kina, wyjazdy do stadniny koni,
  • Bale karnawałowe.