W pierwszej klasie jest 5 uczniów-żywiołów. Każdy jest inny, co stanowi wszystkich wyjątkowymi. Znajdziemy tu talenty artystyczne, polonistyczne i matematyczne. Pierwszaki razem tworzą naprawdę silną grupę otwartych ludzi, których nic i nikt nie jest w stanie zaskoczyć!

‘Pierwsza klasa, chociaż mała

jest naprawdę bardzo zgrana!

Wszyscy sobie pomagają

i uśmiechem się witają 🙂

W czasie przerw się wygłupiają,

przy czym wielki ubaw mają.

Czasem do drobnych kłótni dochodzi,

ale czas przeprosin szybko nadchodzi.’

Charakterystyka uczniów klasy 1

  1. Grabowski Michał:

Michał zwany jest przez wszystkich Misiem. Jest to klasowa „przylepa”. Na „dzień dobry”
się poprzytula. Każdego dnia maluje się na jego buzi ooogromny uśmiech od ucha do ucha 🙂 Mimo, że jest najniższym chłopcem w klasie to siłą może dorównać nie lada dryblasowi. Michał lubi zajęcia plastyczne, gdzie może coś przykleić, odkleić, wyciąć, pokolorować 🙂

  1. Łakatosz Kamila

Kamila jest „rodzynkiem” w pierwszej klasie. Wszyscy chłopcy ją uwielbiają! Jest bardzo utalentowana. Lubi śpiewać i tańczyć. Na scenie porusza się z gracją jak prawdziwa diva! Oprócz zdolności artystycznych doskonale odnajduje się podczas zajęć matematycznych.  Kamilka mimo swojego młodego wieku jest bardzo szlachetna i pomocna. Zawsze można na nią liczyć!

  1. Maciejewski Mateusz

Na Mateusza wszyscy wołają po prostu Mati! Jest  spokojnym i wesołym chłopcem.
Lubi zajęcia plastyczne, a zwłaszcza te na których wykorzystywane są różnego rodzaju masy
np. plastelina. Mati lubi bardzo zajęcia muzyczne, podczas których śpiewane są radosne piosenki 🙂 Jego oczy i uśmiech sprawiają, ze ciężko jest mu czegoś odmówić.

  1. Szewczyk Piotr

Piotruś to duży chłopiec o gołębim sercu 🙂 Jest najwyższy w pierwszej klasie. Piotr jest bardzo mądrym chłopcem. Zapamiętuje nowe informacje w mig!  Lubi układać przeróżne układanki, które nie jednemu sprawiły by kłopot. Piotruś zawsze wita wszystkich szerokim uśmiechem 🙂

  1. Walewacz Cezary

Cezary, a właściwie dla przyjaciół Czarek jest asem w pierwszej klasie! Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Jeśli zastanawiasz się z czego zbudowana jest planeta Mars, jaka jest objętość największego drzewa na świecie, albo chcesz dowiedzieć się czegoś  ze świata zwierząt – zapytaj Czarka. Na pewno udzieli Ci poprawnej odpowiedzi. Oprócz tego, że jest bardzo inteligentnym chłopcem to wszędzie go pełno 🙂 Kocha lekcje w-f gdzie może rywalizować i pokazać jaką ma dobrą formę!