Wszyscy uczniowie wymagają indywidualnego podejścia i zrozumienia ich potrzeb, trudności. Dlatego też tak ważne jest prawidłowe rozpoznanie i zdiagnozowanie umiejętności, potencjału uczniów i odpowiednie zaplanowanie oraz zorganizowanie zajęć z uwzględnieniem właściwych metod i form pracy.

Indywidualizacja jest to praca z dzieckiem zgodnie z jego potrzebami i możliwościami po to, żeby mogło rozwijać się ono w swoim rytmie i spełnić wymagania edukacyjne, które stawia przed nim szkoła.

W naszej szkole do każdego ucznia podchodzimy w sposób indywidualny. Zadania stawiane przed uczniami są dostosowywane do ich możliwości. Pracujemy za pomocą Klocków Numicon, dzięki którym uczniowie w prosty oraz ciekawy sposób uczą się liczyć i wykonywać zadania matematyczne. W nauce czytania pomaga nam metoda symultaniczno-sekwencyjna. Dzieci są różne, mają inne potrzeby, dlatego staramy się, aby każdy uczeń pracował metodami, jakie pozwolą mu rozwijać się jak najefektywniej. Każdemu uczniowi dostosowujemy karty pracy oraz zadania w taki sposób, aby nauka była nie tylko łatwa ale i przyjemna. W naszej codziennej pracy nie zapominamy także o specyficznych potrzebach uczniów zdolnych. Wiemy, że nie ma nic gorszego niż nuda w szkole.

 {phocagallery view=category|categoryid=13|imageid=89|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|displaybuttons=0|displaydescription=0|displayimgrating=0|type=2}